Денис Шмигаль: «Для пришвидшення роботи Фонду потрібно зняти два бар’єри: подолати недовіру учасників ОСББ  та забезпечити зручність процедур»

25.02.2020

Сьогодні в Мінрегіоні проведено п’яте засідання Координаційної ради донорів Фонду енергоефективності за участі Віце-прем’єр-міністра – Міністра розвитку громад і територій України Дениса Шмигаля, керівника програми «Енергетика. Довкілля. Транспорт» Представництва ЄС в Україні Йоганнеса Баура та начальника відділу співробітництва з країнами Центральної та Східної Європи Міністерства охорони навколишнього середовища ФРН Юргена Кайнхорста.

Метою цього засідання було узгодження нової грантової моделі співпраці Фонду енергоефективності та мультидонорського трастового фонду (МДТФ), яка дозволить модернізувати програму «Енергодім», зробивши її більш простою та доступною для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Як зазначив Віце-прем’єр Денис Шмигаль, основними бар’єрами для ОСББ щодо участі у програмі «Енергодім» є питання недовіри та зручності.

«Щоб додати акселерації Фонду енергоефективності, ми маємо глобально подолати два бар’єри – питання недовіри ОСББ та питання незручності та складності процедур.

Там, де в законодавстві прописані механізми контролю на рівні держави, нам потрібно максимально спростити процедури і підходи для ОСББ. Це коло взаємної недовіри має бути розірвано», – впевнений Віце-прем’єр-міністр – Міністр розвитку громад та територій України Денис Шмигаль.

У ході трьосторонніх переговорів, учасники дійшли згоди внесення рекомендацій Фонду енергоефективності та Міжнародній фінансовій корпорації, яка адмініструє МДТФ, щодо:

  • внесення змін до порядку виплати гранту, які дозволять об’єднати окремі етапи підготовки заявок на участь у програмі підтримки об’єднанням співвласникі багатоквартирних будинків, знизити фінансове навантаження на ОСББ, зокрема за рахунок виключення необхідності пошуку власних коштів або залучення кредитних ресурсів на термомодернізацію;
  • доповнення програми підтримки ОСББ опцією, що дозволяє виплачувати гранти за завершені окремі етапи проектів з термомодернізації після проведення їх верифікації;
  • залучити у допомогу об’єднанням співвласників професійних менеджерів проектів, основними функціями яких є допомога та супроводження ОСББ на всіх етапах участі у програмі «Енергодім» (тобто від підготовки матеріалів до перших зборів ОСББ до підготовки заявки на верифікацію реалізованого проекту.

У засіданні також взяли участь представники Мінрегіону, Мінекоенерго, Представництва Європейського союзу в Україні, Фонду енергоефективності та партнерів IFC, ПрООН, Світового банку, GIZ.

Повернутися вгору